Jak zaaranżować gabinet szefa?

Gabinet szefa to szczególne miejsce w całej firmie. Powinno jednocześnie się wyróżniać na tle pozostałych i pokazywać, kto w nim pracuje, a z drugiej strony musi być spójne z ogólną koncepcją biura na wynajem. Jak więc go właściwie zaaranżować? Podpowiedzi znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do czytania!

Meble i dodatki

Meble znajdujące się w gabinecie szefa muszą stanowić modele, dla których charakterystyczna jest najwyższa jakość. Warto więc stawiać na grube blaty, masywne, ale proste formy, ostre krawędzie, stonowane barwy oraz szlachetne wykończenia będące kwintesencją elegancji. Oczywiście oprócz biurka przydatna okaże się też półka bądź sekretarzyk na wszelkie dokumenty, regał z książkami eksperckimi, które powinien znać każdy szef, konsola z nagrodami, dyplomami itp. oraz skórzana sofa i stolik do spotkań z klientami (jeśli w biurze nie ma sali konferencyjnej). Jeśli chodzi o dodatki, tu obowiązuje zasada „im mniej, tym lepiej”. Ekstrawaganckie obrazy czy rzeźby należy odrzucić na rzecz np. ramek ze zdjęciami bliskich. W końcu trzeba pokazać, do kogo należy ten gabinet.

Kolorystyka

Skoro w przypadku mebli była mowa o elegancji i minimalizmie, kolorystyka musi zostać zachowana w podobnym stylu. Wszelkie intensywne, krzykliwe kolory odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zastępują stonowane, klasyczne barwy, jak biel, czerń, ciemny, mahoniowy brąz, delikatny beż. Uważaj, by nie zamienić swojego gabinetu w sekretariat – z tego względu odrzuć jasny brąz i granat (zwłaszcza na wykładzinie…). Całość musi wyglądać z klasą i ze smakiem.

Układ

Gabinet szefa powinien być ustawiony w widocznym miejscu całego biura do wynajęcia, najlepiej w centrum przestrzeni biurowej. Może być tak, że gabinet jest odrębnym gabinetem, ale ostatnio modnym rozwiązaniem jest jedynie wydzielenie przestrzeni na osobny pokój za pomocą szklanej ścianki. Często też nie stosuje się drzwi (a jeśli już są, to się ich nie zamyka), co sprawia, że pracownik może skontaktować się z szefem w każdej chwili w razie potrzeby i skraca to dystans między nimi. W gabinecie szefa nie może być ciasno, musi sprawiać wrażenie jak największej przestrzeni. Dlatego jeśli faktycznie brak w nim miejsca, warto zrezygnować z niektórych dodatków lub nawet mebli.

Opublikowano