Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego biura do wynajęcia?

Biuro, w którym praca będzie czystą przyjemnością, to marzenie każdego. W takim miejscu efekty pracy są większe i przychodzą zdecydowanie szybciej. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wyboru lokalu biurowego na wynajem? Podpowiadamy!

Lokalizacja

Lokalizacja to czynnik, który dla jednych może być decydujący, a dla drugich – mało znaczący. Wszak poruszanie się samochodem umożliwia w teorii dowolne położenie biura. Jednak coraz więcej osób chce mieć łatwy i szybki dojazd do miejsca pracy, a nierzadko i klienci zwracają uwagę na lokalizację biura. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wynajem biura położonego w centrum – dojazd (nawet komunikacją) z każdej części miasta nie powinien sprawić problemu. Ponadto w śródmieściu zlokalizowane są też inne punkty usługowo-handlowe. W ten prosty sposób można wyskoczyć na obiad w trakcie przerwy do pobliskiej restauracji, na kawę z kontrahentem albo przed pracą pójść jeszcze do fryzjera bądź kosmetyczki.

Aranżacja i wyposażenie

Chyba największe znaczenie ma to, jak będzie wyglądać twoje biuro i w jakie udogodnienia zostanie wyposażone. Czasem jest tak, że otrzymujesz pusty lokal i możesz go zaaranżować według własnego pomysłu. Jednak kiedy indziej możesz natrafić na biuro z wszystkimi potrzebnymi meblami (albo po prostu takiego szukać od samego początku). Zwróć uwagę na to, by meble były wykonane w dobrym guście – niezależnie od tego, czy będą w stylu nowoczesnym czy retro. Zadbaj też o dodatki, takie jak obrazy czy rośliny. Wygląd biura wiele mówi o danej firmie – zarówno pracownikom (także potencjalnym), jak i klientom! Sprawdź też, czy dany lokal biurowy do wynajęcia posiada np. czujniki dymu i całodobową ochronę budynku. Klimatyzacja w upalne dni okaże się niezbędna.

Cena

Oczywiście najlepiej jest wynająć dobre biuro w okazyjnej cenie, ale jeśli comiesięczny koszt jest dla Ciebie głównym wyznacznikiem, radzimy porównywać ze sobą oferty i szukać najlepszej aż do skutku. Lokale w centrum są zwykle droższe niż te zlokalizowane na obrzeżach, ale w pakiecie dostajesz za to świetną lokalizację. Sam już musisz zdecydować, na czym Ci najbardziej zależy. Pamiętaj jednak, by się nie spieszyć, ponieważ wynajem biura to poważna decyzja na lata!

Opublikowano